עבודה באירופה-זה מול זה

בהשוואה לעבודה בארה"ב העבודה באירופה שונה במגוון התרבויות ובעיקר השפות-לא כמו בארה"ב שברוב המקומות די בידיעת השפה האנגלית-בלא מעט מדינות באירופה יש לדעת את שפת המקום עוד לפני הכניסה למדינה, או להיות בעלי יכולת ללומדה במהירות על מנת להיות מסוגלים להשתלב בשוק העבודה באירופה.

יעדים מרכזיים לעבודה באירופה

המדינות שבהן הביקוש לעובדים הוא הגבוה ביותר, הן צרפת, ספרד, הולנד, גרמניה, וסקנדינביה, כאשר בריטניה הייתה ונשארה המדינה בעלת אחוז הביקוש הגבוה ביותר מבין מדינות אירופה.
על אף שהתחומים שבהם מוצעות משרות הם לרוב זהים בין המדינות השונות (מכירה מדלת לדלת, ועגלות בקניונים), הרי שבהליכי הכניסה למדינה לצורך עבודה באירופה יש הבדלים משמעותיים בין מדינה למדינה, ובוודאי במנטליות ובאופי החברתי של המקום. מגוון זה של תרבויות מנהגים והתנהגויות השונות כל כך זו מזו נותן את האפשרות לכל אחד למצוא את סוג האוכלוסיה איתה הוא מתחבר, את השפה או השפות אותן הוא דובר, שני מרכיבים קריטיים ומשמעותיים להצלחה והתאקלמות מהירה ונוחה.

הקשר הישראלי בעבודה באירופה

בנוסף לעבודה במכירות ישנם תחומים נוספים שלהם גובר הביקוש בשנים האחרונות: לחיילים קרביים משוחררים אבטחה ושמירה בעיקר בקהילות היהודיות או באירועים מיוחדים פוליטיים או חברתיים הקשורים לישראל ומתקיימים באירופה, ותחום האו-פר- כמו במדינות ארה"ב וקנדה-זהו תחום מפותח מאוד, וגם כאן המשפחות היהודיות והישראליות מעדיפות או-פר ישראליות על פני תושבות המקום, בגלל ידיעת השפה העברית והמנטאליות הישראלית. ישנן גם עבודות מלצרות, עבודה בברים ובפאבים, עבודות מטבח, וניקיון.

אישורים חוקיים

בניגוד לארה"ב וקנדה, על מנת להיות עובד חוקי באירופה אין צורך בהמתנה ארוכה לויזה המיוחלת טרם הכניסה למדינה, אך יש להצטייד באישורי עבודה, למעט סטודנטים שיכולים לשהות בחלק מהמדינות בתוקף היותם סטודנטים, ללא צורך באישור נוסף, אלא אם מבקש העבודה באירופה הוא בעל דרכון אירופאי-אז הוא מאושר אוטומטית לעבודה בכל מדינות אירופה ללא הגבלת זמן או כל הגבלה אחרת.
 
 

 
שימושי:  השכרת רכב
הסרטון היומי - עבודה בעגלות באנגליה